0850 777 0 377
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti
Kayıt Ol Şifremi hatırlat
Giriş Yap

Antik Mısır Turu

 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

İstanbul - Kahire (1)

Atatürk Hava limanında buluşma. Egypt Air Hava yollarının MS738 numaralı uçuşuyla saat 14:00’da Mısır'ın başkenti, Afrika'nın en kalabalık şehri Kahire’ye hareket. Yerel saat ile 15:10’da varış. Bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


Kahire (2)

Kahvaltı sonrası Afrika'nın en kalabalık şehrini keşfe çıkıyoruz. Turumuza Mısır deyince ilk akla gelen GİZA piramitlerini ziyaret ediyoruz. Dünyanın yedi harikasından biri olan KEOPS, KEFREN ve MİKERİNOS piramitleri ve ünlü SFENKS’i göreceğiz. Öğle yemeğini tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Daha sonra dünyaca ünlü KAHİRE MÜZESİNİ geziyor ve Kahire'nin en ünlü çarşısı Khan El Halil’de serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Geceleme otelimizde.


Kahire - Assuan - Gemide Konaklama (3)

Otelde alacağımız erken kahvaltıdan sonra hava limanına transfer. Egyptair Hava yolları iç MS 391 sefer sayılı uçak ile ASSUAN’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:25’te varış. Havalimanından, Nil Nehrinde muhteşem 3 gece geçireceğimiz cruise gemimizin bağlı olduğu limana hareket ediyoruz. Gemiye yerleşmemizde sonra dünyanın en önemli barajlarından ASSUAN Barajı, baraj yapılmadan ve sular altında kalmadan yeri değiştirilen Fil Adası (PHİLAE) tapınağını ziyaret edeceğiz. Daha sonra gemimiz KOM OMBO’ya hareket ediyor, varışta Şahin tanrı HORUS ve Timsah Tanrı SOBEK tapınaklarını göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


Gemi - Edfu - Luksor (4)

Kahvaltı sonrası EDFU’da HORUS tapınağı gezilecekti. Gemideki öğle yemeğinden sonra ESNA’ya hareket. Yol boyu egzotik Nil manzaralarının keyfini çıkararak LUKSOR’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


Gemi - Luksor (5)

Kahvaltı sonrası Nil nehrinin batı yakasını geçiyor ve ünlü KRALLAR VADİSİ, MEMNON dev heykelleri ve ilk kadın Firavun Hatşepsut tapınağını keşfediyoruz. Öğle yemeği gemide. Öğleden sonra KARNAK ve LUKSOR antik tapınaklarını geziyor ve bu muhteşem uygarlığın o dönemde geldiği medeniyet ve sanat düzeyine şaşırıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


Luksor - İstanbul (6)

Sabah gemide alacağımız erken kahvaltı sonrası Luksor hava limanına hareket. Egyptair Hava yollarının MS 073 numaralı seferi ile Kahire’ye 07:50’de varış. Varışımızı takiben pasaport işlemlerinin ardından MS 737 numaralı sefer ile yerel saat ile 09:45’te İstanbul'a hareket. Türkiye saati ile 13:00’da Atatürk Hava limanına varış ve turumuzun sonu.

 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 - 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 - 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilsepeti.com sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0850 7770589
 
rezervasyon@hoteladvisor.net
Otel
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı
5* Mövenpick Pyramids Hotel & Nile Cruise: Royal Ezadora Vb.
EUR
EUR
EUR